top of page

Куточок бібліотекаря

Найбільший скарб - гарна бібліотека. (Белінський В.)

Є тільки один дійсно невичерпний скарб - це велика бібліотека. (Буаст)

Бібліотека - місце втрати й знаходження знань, його приховування або оприлюднення. (Рут Валлах)

32-740x410.jpg

РОБОТА БІБЛІОТЕКИ

      Шкільна бібліотека нашого закладу – це світле приміщення, яка має читальну залу, абонемент, книгосховище, обладнана стелажами, книжковими шафами, столами. В бібліотеці є також комп’ютер.

Протягом 2022-2023 навчального року шкільна бібліотека працювала в тісній співпраці з педагогічним колективом ліцею. Роботу бібліотеки було спрямовано на популяризацію книг, формування світогляду дітей, реальну допомогу кожному в задоволенні читацьких потреб , інтересів, запитів. Всю роботу бібліотекар Голубєва А.А. проводить згідно річного плану. Для забезпечення читачів літературою необхідною для навчально-виховного процесу постійно вивчаються читацькі потреби. В цьому напрямку проводяться індивідуальні бесіди з учнями школи, батьками вихованців ЗДО для вивчення їх інтересів та інформаційних потреб, бесіди з вчителями, ознайомлення із новою навчальною, методично, художньою літературою шляхом проведення тематичних виставок.

До бібліотеки школи записано 160 учнів ,  педагогічний колектив, батьки деяких вихованців дитячого садка.

     Користуються бібліотекою 100% учнів, 95 % педагогів та обслуговуючого персоналу.

Протягом  навчальних років  наша шкільна  бібліотека працює над створенням книжкового фонду .

 

За змістом фонд бібліотеки школи є універсальним і представлений різногалузевою літературою: історичною, художньою, природничо-науковою, суспільно-політичною ( в тому числі педагогічною та психологічною), мовознавством та літературознавством, а також значною кількістю довідкової (словники, довідники, енциклопедії та бібліографічні покажчики).

 

    Впроваджується в практику роботи бібліотеки Єдина система централізованого електронного обліку підручників за компʹютерною програмою «Курс Школа».

Вся робота в бібліотеці ведеться відповідно до «Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації».

Для забезпечення кращого збереження наявної навчальної та художньої літератури колектив закладу бере участь у шкільній акції «Живи, книго», а саме: систематично проводяться рейди-перевірки стану підручників, бібліотечні уроки, розробляються памʹятки та рекомендації по ремонту книг, правила поводження з книгою, під час канікул працює «Книжкова лікарня».

.

Було оформлено книжкові виставки до знаменних дат року:

 До Міжнародного Дня миру;

 До дня визволення України від фашистських загарбників;

 До дня української писемності та мови;

 До дня пам’яті жертв голодомору;

 До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

 До дня соборності України;

 До дня пам’яті жертв Голокосту;

 До Дня пам’яті героїв Крут;

 До річниці перемоги у Другій Світовій війні;

 До 100-річчя школи;;

 До річниці Небесної сотні;

 До дня партизанської слави;

 До 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського  - українського  педагога, письменника, вченого, громадського діяча.

До 206 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка;

Були підготовлені виставки до предметних тижнів:

-тижня правових знань;

- тижня історії;

- тижня англійської мови;

- тижня української мови;

- тижня безпеки життєдіяльності;

-тижня співдружності сімї та школи

Тиждень дитячої книги;

 Проведено Місячник шкільних бібліотек, реалізовувався проект « Дитяче Книгочитання»

Напрямки діяльності бібліотеки

1. Робота з учнями.

2. Уроки культури читання.

3. Бібліографічні огляди.

4. Інформаційні та інші огляди літератури.

5. Доповіді про навички роботи з книгою.

6. Предметні тижні.

7. Підтримка загальношкільних заходів, проекту « Книгочитання» Балтської ОТГ.

8.Бібліотечні уроки.

  

Діяльність шкільної бібліотеки у 2022/2023 навчальному році буде спрямована на реалізацію теми «Система роботи шкільної бібліотеки по  бібліотечному обслуговуванню читачів, пропаганда книги».

Відповідно до поставленої теми бібліотека буде проводити роботу по здійсненню бібліотечно-інформаційного та культурно-просвітницького забезпечення навчально-виховного процесу, надаватиме систематичну цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями, формуванні світогляду особистості, вихованні в учнів культури читання, бажання розширювати обсяг знань, любові до книги, бережливого ставлення до підручника, художньої, науково-популярної та іншої літератури, комплектуванню книжкових фондів. Поєднуючи різні форми роботи, постійно працюватиме над тим, щоб заохочувати учнів до читання, зацікавити їх книгою, процесом пізнання, стимулювати до використання книг, що є в бібліотеці. Підвищення інформаційної культури педагогів у процесі їх інформаційно-бібліографічного обслуговування є також важливим напрямком роботи бібліотеки. Приділятиметься увага роботі по відродженню національної культури, по вихованню в учнів любові до рідного краю. Для цього в бібліотеці створено постійно діючий куточок під назвою «Люби й вивчай свій рідний край», матеріали якого поповнюються.

Бібліотека сприятиме розвитку в учнів творчої думки, пізнавальних інтересів, творчих здібностей.

 

Шкільна бібліотека є скарбницею інформації, вона сприяє гармонійному розвитку особистості, розвиває прагнення до пошуку інформації, свідомого осмислення інформаційних джерел.

bottom of page