Історія школи
Серед степу, де буяли трави, на підвищеній рівнині,за 7(8) км від міста Балта за наказом Олександра І 4 травня 1863 року почалося будівництво першої на Україні залізниці протяжністю 213 км. 5 грудня ( за старим стилем) 16 грудня( за новим)1865 року по лінії Одеса-Балта - розпочався рух паровозів. 1965 рік розпочато будівництво двох житлових будинків для залізничників. 1975 році – закінчено будівництво і роздано кімнати для проживання залізничникам. Одним з цих приміщень і є сучасна школа. У 1918 році Навчальний відділ Південно-Західної залізниці дає розпорядження частину будинку залізничників,
праве крило, виділити для школи. Це була двокласна школа для дітей залізничників. Навчала дітей дружина залізничника, прізвище якої не збереглося. Оцінювались знання « Дуже погано», « Погано», «Добре», « Відмінно». Уроки тривали по 45 хв, перерви -10 хв.
В 1924 році вже було продовжено навчання до чотирьох класів.
5 травня 1928 року Постановою уряду « Про початкову і середню освіту»
навчання продовжувалось до сьомого класу і школа була вже семирічною та
називалась так: «Семирічна школа №36 ст. Балта, Одеської залізниці».
Розпочалась Велика Вітчизняна війна. Та і у війну школа працювала. Там
вчилися діти початкових класів. Змінена була програма -вивчався Закон Божий,
арифметика, румунська мова.
У березні 1944 року, під час відступу німецько-румунських військ, була спроба підпалити приміщення школи і лише завдяки залізничникам та
жителям села було ліквідовано пожежу. Однак, у вересні 1944 року, школа була відбудована і в ній розпочались заняття. Велику допомогу школі надали військова частина, яка знаходилася в селі, та залізничники. На 1 вересня в школу, в7 клас, прийшли діти різних вікових категорій, їм було вже по 17 і більше років, і вони сіли за парти з 12-13- річними. В 1944-1945 році школа
працювала в дві зміни. В І зміну –І-ІІ,V– VIкл., в другу – ІІІ-ІV класи. Працювало 10 викладачів. Школа збільшувалась, у 1948 році появились паралельні класи 3-А, 3-Б, 4-А, 4-Б.(мікрорайон школи / наказ №62 від 18.01.51/ складали населення сіл Петрівки, Харитинівки, Пашковки, Отради, Акулинівки, Білине).
1вересня 1952 року школа розпочала роботу в одну зміну. Контроль за діяльністю школи здійснював відділ учбових закладів
Одеської залізниці.В школі навчалось 261учень 1-7кл.. Школа мала назву «Балтська восьмирічна загальноосвітня політехнічна трудова школа №4.». Поступово змінювались класні кімнати, школа розширялась. В червні 1960 року школа повністю була підпорядкована Балтському районо і стала восьмирічною, зайнявши всі кімнати в приміщені під класи. Називалась вона
«Восьмирічна школа №36 ст. Балта».
1 вересня 1961 року школа носила назву «Балтська восьмирічна школа №4».
Герб школи
Автор: Юров А.
Прагни, твори, досягай!
Прапор школи
Гімн школи
1. Далеких 100 років тому
Ти двері відкрила свої
Для спритних веселих малят,
Для діток своєї землі.
Приспів:
Рідна школо Білинська
Ти - мудрість і гордість моя
На Привокзальній вулиці
Зустрінусь з тобою я.
2.Берізки шумлять у дворі,
Дитячий гомін стоїть
І вчитель несе "Букварі",
А потяг веселу трубить.
Слова: Бондар Л.Т.
Музика:Віхренка В.Х.
Школа була радіофікована. Лінійки, радіогазети проводились по шкільному радіомовленню. Випускалась газета « Голос школи».У 1971 році розпочатобудівництво приміщення шкільної їдальні та котельні.
З 1976 року школа стала називатись «Білинська середня школа» і з цього часу ввели викладання англійської мови. 2011рік - було прийнято рішення організувати НВК. Школа прийняла в свої кабінети діток дитячого садка «Колобок» і стала називатися КЗ НВК « Білинська ЗОШ І-ІІІ ст..- ДНЗ"
У листопаді 2017 року колектив школи подав на розгляд та виграв громадський проект « Шкільне подвір'я- 2017» та протягом 2018 року,закупивши на виграні кошти матеріали, своїми силами реалізував його.
Оновлено шкільні коридори, створено новий освітній простір для 1 класу згідно НУШ, облаштовано ігрову кімнату для початкової школи, ігор у кімнату в дошкільному відділі,замінено двері в усіх кабінетах шкільній їдальні, придбано нові меблі до класів та в дитячий садок, мультимедійну дошку, новий комп'ютерний клас.
Заклад освіти є активним учасником всіх свят балтської ОТГ, ансамбль «Мрія» вже 20 років радує своїм співом не тільки школярів, односельчан, а й публіку Одеської області.
З метою приведення установчих документів школи до вимог чинного законодавства в галузі освіти рішенням Балтської міської ради №948-VIII від 05 липня 2022 року НВК "Білинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" перейменовано у Білинський ліцей Балтської міської ради Одеської області.